Yönetim Kurulu

Yunus Atmaca

Genel Başkan


1985 yılında Erzurum Karaçoban'da doğdu. İlk öğrenimini Esenyurt'ta, ortaöğrenimini Bahçeşehir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Aynı üniversitede yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi ünvanı aldı. Kurucusu olduğu İstanbul İnşaat firmasında ticari hayatını sürdürmektedir. Evli, 2 çocuk babasıdır.

Bekir Sıddık UYSAL

Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı


1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Beykent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İnşaat, asansör üretim, bakım, montaj ve revizyon, gıda ve kuyumculuk sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da üç dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği ve komisyon başkanlıkları görevlerinde bulunan UYSAL, hali hazırda Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Aslen Siirtli olan UYSAL, evlidir.

Cengiz YILMAZ

Mali ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı


1989 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Ordu / Mesudiyelidir. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme (İngilizce) Bölümü'nde tamamlamıştır. Mali müşavirlik, sigorta ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da iki yıldır Mali ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri olan YILMAZ, hemşehri derneklerinde aktif rol almaktadır. Bekar olan YILMAZ, Tarih alanında akademik çalışmalar yürütmektedir.

Mehmet ALTINDAĞLI

Kurumsal ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı


Ahmet Zahid ALTAY

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanı


Aslen Rizeli olan ALTAY, doğma büyüme İstanbulludur. Lisans eğitimini 2010-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Master eğitimini ise yine aynı üniversitede Yapı İşletmesi üzerine bitirmiştir. Türkiye’de inşaat alanında altyapı sektöründe faaliyet gösteren Altek Mühendislik firmasında CEO olarak görevini sürdürmektedir. Genç ASKON'da 2017 yılından beri Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanlığı görevine devam etmektedir. ALTAY evli olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Kadir AYDIN

Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanı


Aslen Sivaslı olan AYDIN, İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Lisans eğitimine sırasıyla Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Çin Halk Cumhuriyeti Çin Dili Bölümlerinden mezun olarak, şuan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde eğitim hayatına devam etmektedir. Tekstil sanayisi alanında faaliyet gösteren Oma İplik A.Ş firmasının CEO’sudur. Genç Askon’da 2015-2017 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, 2017 yılından beri Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanlığını görevini sürdürmektedir. Bekar olan AYDIN, profesyonel olarak golf sporuyla ilgilenmektedir.

Fatih Soner AYGÜN

Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı


Aslen Rizeli olan AYGÜN, İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Bakırköy'de, ortaöğrenimini Bahçelievler'de tamamladı. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olan AYGÜN, mobilya ve ahşap imalat alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Hemşehri derneklerinde aktif rol almaktadır. Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir. Hali hazırda Üye İlişkileri Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli olan AYGÜN, 1 çocuk babasıdır.

Serhat YAYLAK

Sektörler Komisyonu Başkanı


Aslen Ordu ili Kumru ilçesi kütüğüne bağlı olan YAYLAK, 1988 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak Lisans eğitimine Pamukkale Üniversitesi'nde başladı, İlk yılında bölüm birincisi olduğu Denizli’den, Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümüne geçiş yaparak lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi'nde tamamladı. İş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamlayan YAYLAK, 2014 yılında kurucusu olduğu YAYLAK OSGB'de ticari hayatını devam ettirmektedir. Genç ASKON bünyesine 2015 yılında katılan YAYLAK Sektörler komisyon üyeliği, Teşkilat komisyon üyeliği ve Genel sekreterlik görevlerinde bulundu. Halihazırda Sektörler komisyon başkanlığı görevini sürdüren YAYLAK evlidir.

Selim PAYALAN

Genel Sekreterlik Komisyonu Başkanı


1985 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Esenler'de tamamladı. Mehmet Akif Üniversitesi Ağlasun Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü'nde başladığı eğitimine, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde devam etmiştir. Kauçuk hortum, inşaat ve bahçe malzemeleri toptan satış ticaretiyle iştigal eden PAYALAN,aile şirketi olan Eren Ticaret'te Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Radyo Programcılığı ve Spikerlik alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Genç ASKON'da iki yıldır Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapan PAYALAN, Genel Sekreterlik Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aslen Erzincanlı ve evli, 1 çocuk babasıdır.

Şinasi Sefa TORUN

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Gaziosmanpaşa'da tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında iki dönem Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı yaptı. Lisans eğitimine Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde devam etti. Siyasal İletişim ve Etkili İletişim Yöntem ve Teknikleri alanlarında akademik çalışmalarda bulundu. Bu süre zarfında çeşitli üniversite kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve kurucu başkanlık görevleri yaptı. Ülkemizde son beş yılda gerçekleşen yerel ve genel seçimlerde çeşitli adayların iletişim danışmanlıklarını üstlendi. AK Parti Gençlik Kolları'nın ; mahalle, ilçe, il ve Genel Merkez düzeyinde çeşitli kademelerinde on yıla yakın görevler aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Üyesi olan TORUN, Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. İstanbul'da, siyasal iletişim ve iletişim araştırma geliştirme alanları başta olmak üzere, reklam, kurumsal tanıtım hizmetleri, prodüksiyon ve organizasyon alanlarında hizmet veren NCA İletişim ve Danışmanlık firmasının kurucu ortağıdır. Aslen Sivas/ Gürünlü olan TORUN, bekardır.

Ömer HANECİOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme (İngilizce) Bölümü'nde lisans eğitimine devam etti. Dayanıklı tüketim mallarının perakende ticareti ile iştigal etmektedir. Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden HANECİOĞLU, Mali ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli olan HANECİOĞLU, aslen Erzincanlıdır.

Eyüpcan MENGAASLAN

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul'da doğan MENGAASLAN, aslen Mardinlidir. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü mezunudur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler lisans programında eğitim hayatına devam etmektedir. İstanbul’da peyzaj ve inşaat alanında faaliyet gösteren ŞEZ Peyzaj Fidancılık Gayrimenkul İnşaat San.ve Tic Ltd.Şirketi'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak ticari faaliyetlerini yürütmektedir. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Teşkilatlanma Komisyonu Üyesi ve Komisyon Başkan Yardımcısı olan MENGAASLAN, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da yönetim kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Bekar olan MENGAASLAN, profesyonel olarak e-spor oyunlarıyla ilgilenmektedir.

Nasrullah ŞİMŞEK

Yönetim Kurulu Üyesi


Selam KOLAÇ

Yönetim Kurulu Üyesi


Aslen Bitlisli olan KOLAÇ, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamlamıştır. İnşaat, altyapı, taahhüt ve inşaat malzemeleri toptan satımı üzerine hizmet veren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam KOLAÇ, Arge ve İnovasyon Komisyonu Üyeliği ve Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Ahmet Halit VANLIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi


Halil YÜKSEL

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul Eminönü doğumlu olup aslen Amasya Taşovalıdır. Lise öğrenimini Halkalı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünde tamamlamıştır. Kırklareli Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünden mezun olup iş hayatına atılmıştır. 2 sene özel sektör deneyiminin ardından 22 yaşında Güneşli Ağaoğlu My Office 212 Residence de My Ajans 212 ve My Print 212 markalarıyla firmasını kurmuştur. Tasarım ve Baskı Çözümleri Hizmeti vermektedir. 2019 Yılında Genç ASKON Yönetim Kurulu Üyeliği görevine başlamış olup, ayrıca Kurumsal Dış İlişkiler Komisyonu üyesi olarak görevini yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaan Berkay ESEN

Yönetim Kurulu Üyesi


1992 Elazığ doğumludur. Elazığ Anadolu Lisesi’nden İngilizce ve Almanca eğitimi alarak mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelen ESEN, Yıldız Teknik Ünivesitesi İnşaat Mühendisliği’nden 2019 senesinde mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresinde 2 yıl Öğrenci Kulüpler Birliği başkanlığı yapmıştır. İstanbul’da inşaat alanında faaliyet gösteren ALTEK Mühendislik firmasında İnşaat Mühendisliği yapmaktadır. Ayrıca Çarşı Müzik Merkezi adı altında müzik/organizasyon şirketi işletmektedir. Genç ASKON'da 2017-2018 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, 2018 yılından beri Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Üyesi ve Komisyon Başkan Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir. Bekar olan ESEN, profesyonel olarak tenis ve yüzme sporuyla ilgilenmektedir.

Hatem İLCİ

Yönetim Kurulu Üyesi


Efecan FİLİZ

Yönetim Kurulu Üyesi


Aslen Akhisarlı olan FİLİZ, Balıkesir'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Balıkesir'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olarak, şuan Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatını sürdürmektedir. İstanbul’da medya alanında faaliyet gösteren Perspektif Fotoğrafçılık ve Prodüksiyon firmasının kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Türkiye'de bir çok şehirde faaliyet gösteren EMG Yönetim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. çatısı altında bulunan Otoman Güvenlik Hizmetleri, Anatolia Yönetim ve Temizlik Hizmetleri şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. 2018 yılında üye olarak katıldığı Genç ASKON'da, 2019 yılından itibaren görevini Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir. Evli olan Filiz, profesyonel olarak Fotoğrafçılık ve Eğitimleri ile ilgilenmektedir.

Turgut Özal TEKPINAR

Yönetim Kurulu Üyesi


1993 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve ortaeğitimini memleketi Malatya’da tamamladı. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladığı lisans eğitiminden 2016 yılında başarıyla mezun oldu. Halen Uludağ Üniversitesi Kamu Hukuk Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Avukatlık Ruhsatnamesini almasıyla birlikte 2017 yılında Özerdem Hukuk bürosunun kurucuları arasında yer aldı. 2017 yılında beri bu görevini yürütmektedir. Halen serbest avukatlık yapan TEKPINAR, müvekkillerine hukuki açıdan sorunsuz iş süreçleri yürütebilmelerini sağlamak için hukuki risk analizi, sözleşme danışmanlığı ve genel hukuk danışmanlığı hizmetlerini sunmakta ve ağırlıklı olarak vergi hukuku, iş hukuku, marka ve telif hakları, idare hukuku ve bayii ilişkileri konularında olmak üzere her alanda dava takibi yapmaktadır. Hukukçular derneği üyesi olan TEKPINAR, bir yandan akademik çalışmalarını sürdürmekte olup bir yandan da çeşitli yayın organlarında yayınlanmak üzere makaleler kaleme almaktadır. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden TEKPINAR, bekâr olup profesyonel olarak satranç ile ilgilenmektedir.

Hüseyin KARACA

Yönetim Kurulu Üyesi


Süleyman KUŞBACAK

Yönetim Kurulu Üyesi


Mustafa BOZDEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi


1988 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini İstanbul’da, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Reklam ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. AK Parti Gençlik Kolları'nın mahalle teşkilatlarında başlayarak, çeşitli kademelerinde görev almış olan BOZDEMİR, AK Parti Bahçelievler İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Üyesi olup Genç ASKON'da bir dönemdir Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri olup, hemşehri derneklerinde aktif rol almaktadır. Aslen Nevşehirli olan BOZDEMİR, bekardır.

Mehmet AKBAY

Yönetim Kurulu Üyesi


1991 yılında Bitlis'te doğdu. İlköğrenimini Bitlis'te, ortaöğrenimini İstanbul / Başakşehir'de tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü'nde eğitim aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Başakşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nde Komisyon Başkanlığı, AK Parti Başakşehir Gençlik Kolları'nda İlçe Başkan Yardımcılığı, Başakşehir Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bitlis İli ve İlçeleri Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal ve Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi olarak görev yapan AKBAY, bekardır.

Muhammed TANRIKULU

Yönetim Kurulu Üyesi


Nurullah AYSEL

Yönetim Kurulu Üyesi


1990 yılında Muş'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2007 yılında Çin Halk Cumhuriyetine yerleşip Üniversite eğitimini Pekin Üniversitesinde dil hazırlığı ile beraber 4 senelik süre zarfında Çin Dili ve Edebiyatı bölümünden 2012 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda uluslararası ticaret dersleri alıp uluslararası ticaret sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında Çin Halk Cumhuriyetinde kurduğu ve ortağı olduğu günümüzde işleyişine devam etmekte olan First Class İnternational Group adında Dış Ticaret ve Danışmanlık şirketinin sahibidir. 2017 yılında Türkiye’ye dönüş yapan AYSEL, Plastik sektöründe ikamet eden Zamanlar Plastik firmasının Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 2018 yılında Genç ASKON ailesine katılan AYSEL, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sektörler Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli olan AYSEL, Çince ve İngilizce dillerini konuşabilmektedir.

Harun ORUÇ

Yönetim Kurulu Üyesi


Mehmet KARAKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi


1995 yılında Denizli'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Denizli'de tamamladı. Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak çalışmaktadır. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu, Komisyon Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Bekar olan KARAKAYA, profesyonel olarak dövüş sporlarıyla ilgilenmektedir.

Adem Talha HAZIROĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi


Yunus AKDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi