Yunus ATMACA

Genel Başkan


1985 yılında Erzurum'da doğdu. İlköğrenimini Esenyurt'ta, ortaöğrenimini Bahçeşehir Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Aynı üniversitede yüksek lisans çalışmalarını tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi ünvanı aldı. Kurucusu olduğu İstanbul İnşaat firmasında ticari hayatını sürdürmektedir. Evli, 2 çocuk babasıdır.

Bekir Sıddık UYSAL

Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı


1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Beykent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. İnşaat, asansör üretim, bakım, montaj ve revizyon, gıda ve kuyumculuk sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da üç dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği ve komisyon başkanlıkları görevlerinde bulunan UYSAL, hali hazırda Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Aslen Siirtli olan UYSAL, evlidir.

Cengiz YILMAZ

Mali ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı


1989 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Ordu / Mesudiyelidir. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme (İngilizce) Bölümü'nde tamamlamıştır. Mali müşavirlik, sigorta ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da iki yıldır Mali ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri olan YILMAZ, hemşehri derneklerinde aktif rol almaktadır. Bekar olan YILMAZ, Tarih alanında akademik çalışmalar yürütmektedir.

Mehmet ALTINDAĞLI

Kurumsal ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı


Ahmet Zahid ALTAY

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanı


Aslen Rizeli olan ALTAY, doğma büyüme İstanbulludur. Lisans eğitimini 2010-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Master eğitimini ise yine aynı üniversitede Yapı İşletmesi üzerine bitirmiştir. Türkiye’de inşaat alanında altyapı sektöründe faaliyet gösteren Altek Mühendislik firmasında CEO olarak görevini sürdürmektedir. Genç ASKON'da 2017 yılından beri Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanlığı görevine devam etmektedir. ALTAY evli olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Kadir AYDIN

Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanı


Aslen Sivaslı olan AYDIN, İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Lisans eğitimine sırasıyla Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Çin Halk Cumhuriyeti Çin Dili Bölümlerinden mezun olarak, şuan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde eğitim hayatına devam etmektedir. Tekstil sanayisi alanında faaliyet gösteren Oma İplik A.Ş firmasının CEO’sudur. Genç Askon’da 2015-2017 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, 2017 yılından beri Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanlığını görevini sürdürmektedir. Bekar olan AYDIN, profesyonel olarak golf sporuyla ilgilenmektedir.

Fatih Soner AYGÜN

Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı


Aslen Rizeli olan AYGÜN, İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Bakırköy'de, ortaöğrenimini Bahçelievler'de tamamladı. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olan AYGÜN, mobilya ve ahşap imalat alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Hemşehri derneklerinde aktif rol almaktadır. Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir. Hali hazırda Üye İlişkileri Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli olan AYGÜN, 1 çocuk babasıdır.

Serhat YAYLAK

Sektörler Komisyonu Başkanı


Aslen Ordu ili Kumru ilçesi kütüğüne bağlı olan YAYLAK, 1988 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak Lisans eğitimine Pamukkale Üniversitesi'nde başladı, İlk yılında bölüm birincisi olduğu Denizli’den, Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümüne geçiş yaparak lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi'nde tamamladı. İş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamlayan YAYLAK, 2014 yılında kurucusu olduğu YAYLAK OSGB'de ticari hayatını devam ettirmektedir. Genç ASKON bünyesine 2015 yılında katılan YAYLAK Sektörler komisyon üyeliği, Teşkilat komisyon üyeliği ve Genel sekreterlik görevlerinde bulundu. Halihazırda Sektörler komisyon başkanlığı görevini sürdüren YAYLAK evlidir.

Selim PAYALAN

Genel Sekreterlik Komisyonu Başkanı


1985 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Esenler'de tamamladı. Mehmet Akif Üniversitesi Ağlasun Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü'nde başladığı eğitimine, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde devam etmiştir. Kauçuk hortum, inşaat ve bahçe malzemeleri toptan satış ticaretiyle iştigal eden PAYALAN,aile şirketi olan Eren Ticaret'te Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Radyo Programcılığı ve Spikerlik alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Genç ASKON'da iki yıldır Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapan PAYALAN, Genel Sekreterlik Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aslen Erzincanlı ve evli, 1 çocuk babasıdır.