Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu

Ahmet Zahid ALTAY

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanı


Aslen Rizeli olan ALTAY, doğma büyüme İstanbulludur. Lisans eğitimini 2010-2014 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Master eğitimini ise yine aynı üniversitede Yapı İşletmesi üzerine bitirmiştir. Türkiye’de inşaat alanında altyapı sektöründe faaliyet gösteren Altek Mühendislik firmasında CEO olarak görevini sürdürmektedir. Genç ASKON'da 2017 yılından beri Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkanlığı görevine devam etmektedir. ALTAY evli olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Kaan Berkay ESEN

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Üyesi


1992 Elazığ doğumludur. Elazığ Anadolu Lisesi’nden İngilizce ve Almanca eğitimi alarak mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelen ESEN, Yıldız Teknik Ünivesitesi İnşaat Mühendisliği’nden 2019 senesinde mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresinde 2 yıl Öğrenci Kulüpler Birliği başkanlığı yapmıştır. İstanbul’da inşaat alanında faaliyet gösteren ALTEK Mühendislik firmasında İnşaat Mühendisliği yapmaktadır. Ayrıca Çarşı Müzik Merkezi adı altında müzik/organizasyon şirketi işletmektedir. Genç ASKON'da 2017-2018 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, 2018 yılından beri Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Üyesi ve Komisyon Başkan Yardımcısı görevlerini sürdürmektedir. Bekar olan ESEN, profesyonel olarak tenis ve yüzme sporuyla ilgilenmektedir.

Mehmet KARAKAYA

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Başkan Yardımcısı


1995 yılında Denizli'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Denizli'de tamamladı. Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak çalışmaktadır. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu, Komisyon Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir. Bekar olan KARAKAYA, profesyonel olarak dövüş sporlarıyla ilgilenmektedir.

Ahmet Halit VANLIOĞLU

Eğitim ve Üniversiteler Komisyonu Üyesi