Ar-Ge ve İnovasyon Komisyonu

Kadir AYDIN

Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanı


Aslen Sivaslı olan AYDIN, İstanbul'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Lisans eğitimine sırasıyla Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Çin Halk Cumhuriyeti Çin Dili Bölümlerinden mezun olarak, şuan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde eğitim hayatına devam etmektedir. Tekstil sanayisi alanında faaliyet gösteren Oma İplik A.Ş firmasının CEO’sudur. Genç Askon’da 2015-2017 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, 2017 yılından beri Arge ve İnovasyon Komisyonu Başkanlığını görevini sürdürmektedir. Bekar olan AYDIN, profesyonel olarak golf sporuyla ilgilenmektedir.

Selam KOLAÇ

Arge ve İnovasyon Komisyonu Üyesi


Aslen Bitlisli olan KOLAÇ, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul'da, lisans eğitimini İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde tamamlamıştır. İnşaat, altyapı, taahhüt ve inşaat malzemeleri toptan satımı üzerine hizmet veren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Genç ASKON'da iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam KOLAÇ, Arge ve İnovasyon Komisyonu Üyeliği ve Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Turgut Özal TEKPINAR

Arge ve İnovasyon Komisyonu Üyesi


1993 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve ortaeğitimini memleketi Malatya’da tamamladı. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladığı lisans eğitiminden 2016 yılında başarıyla mezun oldu. Halen Uludağ Üniversitesi Kamu Hukuk Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Avukatlık Ruhsatnamesini almasıyla birlikte 2017 yılında Özerdem Hukuk bürosunun kurucuları arasında yer aldı. 2017 yılında beri bu görevini yürütmektedir. Halen serbest avukatlık yapan TEKPINAR, müvekkillerine hukuki açıdan sorunsuz iş süreçleri yürütebilmelerini sağlamak için hukuki risk analizi, sözleşme danışmanlığı ve genel hukuk danışmanlığı hizmetlerini sunmakta ve ağırlıklı olarak vergi hukuku, iş hukuku, marka ve telif hakları, idare hukuku ve bayii ilişkileri konularında olmak üzere her alanda dava takibi yapmaktadır. Hukukçular derneği üyesi olan TEKPINAR, bir yandan akademik çalışmalarını sürdürmekte olup bir yandan da çeşitli yayın organlarında yayınlanmak üzere makaleler kaleme almaktadır. Genç ASKON'da Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden TEKPINAR, bekâr olup profesyonel olarak satranç ile ilgilenmektedir.